AYASOFYA'NIN ZİNCİRLERİNİ KIRMAYANLAR

 

 

KENDİ ELİNDEKİ AYASOFYAYI ÖZGÜRLEŞTİRMEYENLER MESCİD-İ AKSAYI ÖZGÜRLEŞTİRİR Mİ?

İslam dünyasında hakim olan sistemler ve onların yöneticileri,halkların hassas oldukları noktalarda açıklar vermemeye dikkat ederler.

Son dönemde ise özellikle İslam ümmetinin en zayıf yönü Filistin ve Mescid-i Aksa olmuş,Halklar başlarındaki yöneticileri,Filistin meselesine bakışı ile değerlendirir hale gelmişlerdir.

Bir yandan İsrail ile ilişkilere devam eden,ama diğer yandan da halkın hassasiyet noktasını bilen bu yöneticiler zaman zaman rol gereği İsrail ile sert kavgalar! etmiş(ediyor görünmüş) ve tabanlarına “Bakın ben israil ile dost değilim” imajını vermeye gayret etmişlerdir.

Bunun en net örneği ise ülkemizde yaşanmış,kameralar önündeki bir toplantıda Başbakan Erdoğan toplantının Moderatörüne çıkışmış ve bu durum İsrail ile kavga şeklinde lanse edilerek halk nezdinde bir kahramanlık havası estirilmiştir.

İlerleyen süreçte Filistin üzerinden siyaset yapılmaya devam edilen ülkemizde,bir yandan İsrail ile olan ilişkiler artarak devam ederken,diğer yandan halka Filistin ve Mescid-i Aksaya özgürlük istedikleri imajı sunularak,saf zihinlerde İsrail’e düşman yöneticiler portresi çizilmeye çalışmıştır.

Yöneticileri İsrail ile kavgalıymış gibi davranmaya iten ve onların alenen İsrail’e dostluk göstermelerine engel olan bu durum her ne kadar halkımızdaki Yüce Filistin aşkının bariz bir ifadesi olsa da,Özellikle son dönemlerde artarak devam eden Ayasofya’nın ibadete açılması meselesinde maskelerin bir kez daha düştüğünün kanıtı olduğu da söylenebilir.

Zira kendi yetki alan ve insiyatiflerinde bulunan Ayasofya camisini ibadete açıp,zincirlerini kırmayanların,Mescid-i Aksa’yı özgürleştirip,zincirlerini kırma iddaları ne kadar da komik,ne kadar da boş bir iddiadır.


TIKLA
ERMENİYE KLİSE AÇANLAR
PAPAYA KIRMIZI HALI SERENLER AYNI ZIHNIYET

 


 

Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss