AKP'NİN TEKLİFİNİ REDDETMİŞ

 

 

BARZANİ'YE YAKIN KAYNAKLARDAN HABER AJANSINA

Türkiye yolsuzluk skandalları ve seçim gündemine odaklanmışken, Türkiye’nin Barzani’ye Öcalan’la görüşme teklif ettiği, Barzani’nin ise teklifi reddettiği ortaya çıktı.

BasNews’te yer alan ve Mesut Barzani’ye yakın bir kaynağa dayandırılan habere göre, Türkiye Barzani’den İmralı Cezaevi’ne giderek Öcalan’la bir görüşme gerçekleştirmesini istedi. Ancak habere göre Barzani, Öcalan’ı cezaevi koşullarında ziyaret etme talebini kabul etmedi.

Kürdistan Bölgesi Başkanlığı yetkilisinin, BasNews’e yaptığı açıklamada, “Barzani, Öcalan’ı zindan koşullarında görmek istemedi.

Bir Kürt liderini zindanda görmenin kendisini huzursuz edeceğini belirterek bu teklifi reddetti” diye konuştu.

Barzani’nin AKP’nin yürüttüğü “çözüm sürecine” destek verdiği biliniyor. Zaman zaman süreçle ilgili olumlu değerlendirmeler de yapan Barzani, Erdoğan’ın geçtiğimiz aylardaki Diyarbakır mitingine katılarak burada da Erdoğan’a destek açıklamalarında bulunmuştu.

Yakın zamanda Barzani’ye yakın isimlerden Leyla Zana’nın İmralı’yı ziyaret etmesi ve karşılıklı mektuplaşmaların yaşanması, hatta Barzani ve Öcalan’ın Rojava’daki durumdan Kürt konferansına kadar bir dizi başlıkta anlaştığı iddiaları basına yansımıştı.

Bu olay akıllara önemli bir atasözünü getirdi "bozacının şahiti şıracı" olur mu? Gündemin yolsuzlukla çalkalandığı günlerde AKP nin medet umduğu şıracı "Türkiye'ye bir kürt kedisini bile vermem" diyen BARZANİ..Dışişleri Bakanı Dawitoğlunun Mesut ağabeyi...

 


TIKLA
TÜRK ORDUSU SURİYE'DE
TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ SURİYE TOPRAKLARINDA

 


TC.HASAN AĞABEY MÜDAHALE İÇİN NE DEMİŞ DEDİK !..

Hasan Ağabey'in bu müdahale için ilk aklına gelen Yunan'ın bayrak çekip işgal ettiği Eşek ve Bulamaç Adalarımız geldi.Yunan'ın klise yapıp askeri birlik yerleştirdiği Türk toprağı Eşek ve Bulamaç Adalarımızın ilhak etmesini seyreden AK partiyle Erdoğan Hükümetinin bu tavrını ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile ÇAK yapan Dışişleri Bakanı Davutoğluna bağlayan TC.Hasan Ağabey şaşkınlığını gizleyemeyerek Erdoğan hükümetine şu soruyu sordu " Süleyman Şahı tenzih ederek Orası Eşek ve Bulamaç Adalarımızdan daha mı büyüktür ki Yunan ilhakını seyreden Erdoğan hükümeti Süleyman Şah'ın mezarını kurtarmaya gitmiştir ? "

Biz doğrusu TC.HASAN Ağabey'in bu sorusuna pek cevap veremedik ama buraya reklamıda KOYDUK..


TIKLA REKLAMI GÖR

 

 

Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss