-AKP'NİN ATTIĞI BUMERANG GERİ DÖNÜYOR-


AKP HÜKÜMETİNİN TÜRKİYE'YE HEDİYESİ AKREP SOKMAYA BAŞLADI

Rus siyaset bilimci Stanislav Tarasov’ın kaleme aldığı yazıda, Türkiye’nin Suriye’de desteklediği El Kaide gibi dinci örgütlerin hedefi haline gelmeye başladığına dikkat çekildi.

Rusya’nın Sesi tarafından yayınlanan siyaset bilimci Stanislav Tarasov imzalı analizde, Rusya ve ABD arasında varılan ve Suriye’deki kimyasal silah stoklarının tasfiyesini öngören anlaşmanın yürürlüğe girmesinin ardından “Türkiye’nin mevcut pozisyonunu değiştirmesi gerektiği, Türkiye’nin, bu konu hakkında pek çok devletin ve uluslararası kuruluşun da baskısını yakından hissettiği” öne sürülüyor.

Türkiye reddediyordu ama...

Yazıda Türkiye’de Bakanlar Kurulu’nca alınan bir kararla El Kaide’yle ilişkisi bulunan gerçek ve tüzel kişiliklerin Türkiye’deki tüm finansal aktiflerinin dondurulmasına dikkat çekildi. Rusya medyasında bu karar, “Akrep’in sokmaya başladığı”nın göstergesi olarak yorumlandı.

'Beyaz Saray şiddetli baskı yaptı'

Analizde, Türkiye’nin BM Güvenlik Komisyonu tarafından Taliban El Kaide ile ilişkisi bulunan kişiliklerin finansal aktiflerinin dondurulmasını öngören karara uymadığı için “Mali Eylem Görev Gücü’nün kara listesinde bulunduğu” belirtildikten,

Türkiye’nin bu kararı almasında Beyaz Saray’ın baskısı olduğu öne sürülerek şöyle deniyor: “Yine de Türkiye, Suriye’deki muhalif radikallere yardımı kesmesi yönündeki önerileri ağırdan alarak reddetmeye devam etti. Fakat şimdi durum değişmekte.

"Suriye’ye doğru fırlatılan bumerang Türkiye’ye dönüyor.”

Tarasov, Türkiye’de alınan söz konusu karar ve önlemler için “Sadece Suriye’deki mevcut krize neden olan olayların akışından daha fazla radikal grupların Türkiye’nin güvenliği için ciddi birer tehdit unsuru haline gelmelerinden dolayı alındıkları yönünde hakim bir görüş de mevcut. Eğer bu gerçekten doğruysa, o zaman eğitimli akrebin artık kendi sahibini sokmaya başladığı söylenebilir” iddiasında da bulunuyor.

Türkiye’ye yine El Kaide uyarısı

El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı örgütün “sınırların kapatılmasına misilleme olarak yüzlerce savaşçıyı Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye doğru konuşlandırdığı” öne sürüldü. Stratfor’un yakın dönemde yayımladığı bir analizi haber yapan FoxNews, örgütün

Türkiye’ye yönelik bir tehdit oluşturduğuna dikkat çekti.

Üst düzey bir İsrail güvenlik görevlisi Yusi Melman’ın “Türkiye orta vadede olmasa bile uzun vadede ISİD’in hedefi haline gelebilir. Ben Türk yetkililerin yerinde olsam, kaygı duymaya başlardım” dediğine dikkat çekildi.

Cihatçıların sınırdaki Türk birlikleriyle savaşmaları halinde ağır kayıplar vereceği ve bunu tercih etmeyecekleri öne sürülürken, daha çok terör tehdidi üzerinde duruldu.

IŞİD daha önce Ankara’nın sınır kapılarını kapatması üzerine Türkiye’ye saldırı tehdidinde bulunmuştu.

HABERİN NOTU;

"Tarasov un notlarına Beyaz Saray'ın baskı yaptığı şeklindeki bölüme Türkiye istihbarat şefi Hakan Fidan'ın durumunun sorgulandığı Iran'a verilen Mossad ajanlarının listesinden sonra ABD istihbarat şeflerinin basına verdikleri demeçlerin aksine durumun gercekleri yansıtmadığı ABD ve Rusya'nın anlaşma sağlamasına rağmen Erdoğanla birlikte Hakan Fidan'ın Suriye deki olayların sona ermemesinin sorumlusu olarak görüldüğü bildirilmiştir.Tarasov bu konuya hiç değinmemiş

Israil bir süre önce Hakan Fidan ile sıkıntı olduğunu bildirmiş ve Türkiye istihbarat şefini Iran'ın Türkiye Postası ilan etmişti.Son Olaylar Fidan'ın durumunun güncelleştirilmesi savını ilk defa ortaya atan Israil tezini daha da kuvvetlendirmiş görünüyor..

Konu Başlıca Haber niteliği taşımakla birlikte şimdilik bu kadar ;Meclisten apar topar çıkarılan El-Kaide ve finansörlerinin bitirilme yasası Erdoğan'ın 24 saatte El-Kaide yi terör örgütü ilan etmesinin art alanında Beyaz Saray'ın talimatı kesindir.Keza getirenler masa başında anlaşıp iki saniyede götürebilirde olacağıda odur..

Emperyallerin bugüne kadar işbirlikçilerini yaşattiklari pek görülen birşey değildir. Irak'ta Libya'da sonra Suriye operasyonlarında kullanılmak üzere buradaki cihatcıları CIA dünyadan toparlayabildiği kadarını toparlayıp Suriye'ye getirilmesini sağlamıştır Hala daha bunları yetiştirmekte eğitimlerini çevre ülkelerde sağlamaya devam etmektedir.Dahası cihatcıların tamamı Islam Devleti vaadiyle kandırılmışlar ancak evdeki hesap çarşıya uymamıştır.

Sadece şu sorulara cevap aramak bile işbirlikçi vatan hainlerinin nasıl klozetlere atıldığını açıkça gösterir o sorulardan bazılarıda şunlardır; Bugün Suriyede istenmeyen El- Kaide yi dün kim kurdu (!) ? Irak'ta Saddam'ı Mısırda Mubarek'i getirenler götürmedi mi? Mısırda Anlaşınca darbeye darbedir diyebildiler mi? Örnekleri arttırmak mümkün Mursi yi satmalari 2 saniye sürmedi hepsi iki satırlık demeç kadardı "Mursi ye Hiç Üzülmüyorum" dahası yakın gelecekte şöylede denilebilir "Erdoğan'a Hiç Üzülmüyorum"


Casus Gazetesini Tıkla  

istiklal marsimiz ve bayrak


Share to Facebook Share to Twitter Share to Google width= Share to Blogger Share to Wordpress metinozkanvadisi rss