-AHLAKSIZ SİYASET-SURİYE'NİN KİMYASALLARI

Suriye’de bulunan ve kimyasal silah olarak kullanılabilecek maddeler, savaşta kullanıma hazır değil. Haberi veren Washington Post gazetesi, söz konusu durumun imha işlemini ciddi bir şekilde kolaylaştıracağını yazdı.

Gazete, Rusya ve ABD uzmanları tarafından gerçekleştirilen “gizli değerlendirmelere” atıfta bulundu. Değerlendirme sonuçlarını Washington Pos gazetesine ismi açıklanmayan bilgi sahibi iki kaynak bildirmiş olduğu ifade edildi.

Söz konusu bilgilere göre, Suriye’nin elinde 300 tonu deri tahriş etkisine sahip iprit gazı olmak üzere bin tondan fazla zehirli madde mevcut.

Geri kalan kimyasallar ise, birleşmeleri neticesinde sinir sitemi üzerinde tahrip edici etkiye sahip zehirli gaz oluşturan kimyasallar.

Söz konusu kimyasallar sıvı halinde ve karıştırılmamış durumda bulunuyor. Maddelerin birleştirilmemiş şekilde bulunması, imha işleminin “oldukça kısa bir sürede” tamamlanmasını sağlayacak.

Suriye kimyasallarının imhası için muhtemelen “yaklaşık dokuz ay” gibi bir süre yeterli olacak.

DÜNE KADAR SURİYE'NİN KİMYASAL SİLAH KULLANDIĞI GEREKÇESİYLE SAVAŞ İLAN EDEN SURİYE'YE MÜDAHALE EMREDEN ÇEVRELER BUGÜN BÖYLE SÖYLEYİP YAZIYORSA BUNUN ADI AHLAKSIZ SİYASETTİR BU SİYASETİN ARKASINA TAKILANLARDA HESAP VERMELİDİR
Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.