BAŞBAKAN'A AÇIK MEKTUBUMDUR !.

 

 

"YOLSUZLUGUN AKIBETiNi SORMUYORUM"

Sevgili dostlar;

Bugünkü gazetelerin mansetlerine bakacak olursaniz, Devletimizin ve Ulusumuzun nasil profesyonelce hazirlanan bir psikolojik harekatla karsi karsiya kaldigina ibretle tanik olacaksiniz...

Son iki günde dört sehit verdik. Sehitlerimiz, hangi ulusal gazete mansetine haber olmayi basarabildiler?

Dogan grubunun gazeteleri son günlerde hidayete mi erdi acaba?

Basbakana bu kadar yalakaliginin sirri nedir sizce???

Sevgili dostlar;

Sayin Basbakanimiz iktidara gelirken kimsesizlerin kimsesi olacagini beyan etmekle kalmayip, fakir fukura, garip gurebanin da haklarina sahip çikacagini beyan etmemis miydi?

Sayin Basbakana sormak gerekmez mi?

Bizzat zatialinizin açiklamak zorunda kaldigi!

Tekrar ediyorum...

Açiklamak zorunda kaldiginiz (...) kendi döneminizde gerçeklesen 36 milyar dolar lik Akaryakit kaçakciligi hakkinda;

Kime hangi davayi açtiniz?

Bir numarali Akaryakit kaçakcisi Aydin Dogan degil mi?..


Diger Tosunlarin kimler oldugunu siz degerli Basbakanima birakiyorum!

Sayin Basbakanim;

Içisleri bakanligi müfettislerinin IETT de ortaya çikarmis oldugu 100 milyon avro luk yolsuzlugun akibetini sormuyorum!!!

Örtülü ödenek faresi Maksut Serim'in Vakiflar bankasi Valide sultan subesi müdürü iken ISKI için bastirmis oldugu sahte çekleri de sormuyorum!!!

Maksut Serim'e teslim ettiginiz örtülü ödenekten son iki yilda harcadiginiz günlük 800 milyar TL de sormuyorum!!!

Akrabalarinizin IBB de yaptiklari alangirli isler sonucu ceplerine indirdikleri Trilyonlari da sormuyorum!!!

Çalik grubu ile iliskilerinize gelince; Bu konuda soru sormak ne benim, nede baskalarinin haddine!!!

Uzatmayim!

Bu tamamen menfaate dayali ikili iliskileriniz sonucu partiniz Anayasa mahkemesi tarafindan kapatilmaz ise (!) Sizi ve etrafinizdaki dönekleri tutabilene askolsun...

Bir de kapatildigini düsünürsek!...

Sizi ve etrafinizdaki dönekleri yakalayabilene askolsun...

Yazari;
Ömer Faruk GÜRZ

 

GICIRDAYAN DiNGiL

Sayın Başbakan;

Gıcırdayan Dingil'i yanınızdan uzaklaştırmakla nasıl bir tehlikeyi (...) ber taraf ettiğinizin farkındamısınız?..

Saygılarımla
Ömer Faruk GÜRZDengir Bey'in MENAS'ı Adana'yı almış!..

10.11.2008

BEHİÇ KILIÇ
behic.kilic@tercuman.com.tr

ADANA Ceyhan'ın Söz gazetesini okuyunca çok ilginç bilgilere ulaşabiliyoruz... Gazetede "medya01.com" haber sitesi mahreçli çok ilginç bir MENAS haberi var.
MENAS malum, Dengir Mir Mehmet Fırat'ın "sallandığı" şirket... Ak Parti içerisindeki yerini kaybetmesine atıf yapılan dosya münderecatı...

MENAS ile ilgili bizim aktaracağımız haberde "MENAS şirketinin son aylarda Yüreğir Ovası'ndan aldığı büyük büyük arazilere baktığında nereden bu yoğurdun bolluğu demeden edemiyor." Deniliyor.. Haberin başlığı çok ilginç,
"Adana'nın yeni ağası MENAS!.."


Burada geçen bir isim de var Abdülkadir Gürüz... Bu Gürüz Bey, MENAS ortağı imiş.. "Yürü ya kulum" kategorisinden bir talihli vatandaş!.. Dengir Mir Mehmet Fırat gibi "ağa Kürtlerden"miş..
Haber asıl ile şöyle;

"1993 Yılında Mersin'de Dengir Mir Mehmet Fırat'ın da ortak olarak kurduğu şirket şu günlerde hayli tartışma konusu.
Adana kamuoyu bu "MENAS" şirketinin 15 yıllık mazisinin ardından son aylarda Yüreğir Ovası'ndan aldığı büyük büyük arazilere baktığında nereden bu yoğurdun bolluğu demeden edemiyor.

'Bu şirketin ortaklığından ve yönetim kurulu üyeliğinden 01.07.2007'de çekildim' diyen Fırat, madem MENAS böyle karlı işler yapıyordu neden o dönemde Adana'dan arazi almıyordu. Veya şu son bir yıldaki kadar..

Yüreğir'e bağlı Yunusoğlu'nda, Abdioğlu Beldesi'nde alınan ve rakamları trilyonlarla ifade edilen bu arazileri MENAS nasıl almaktadır? Bu araziler öyle küçük yüz dönüm, iki yüz dönüm filan değil, binlerce dönümlük kocaman bahçeler.. MENAS'ın ortağı Abdulkadir Gürüz'ün avukat oğlu son dönemde Adana'da yanında eksperlerle bahçe bahçe dolaşmakta, gözüne kestirdiği bahçeleri anlaştığı takdirde para miktarı ne olursa olsun nakit ödeyip almaktadır.

Elbette büyük şirketler her zaman mal alır bu şirketler kamuoyunun bildiği geçmişleri olan büyük şirketler olunca kimse bir şey demiyor. Ortada 15 yıllık bir firma ve yıldızı ortaklardan birinin iktidar partilerinde önemli bir konumda olmasından sonra adı hayali ihracat ve uyuşturucu ticareti ile gündeme gelince bu arazi satın almalar ister istemez kafaları bulandırıyor. Son olarak Yunusoğlu Beldesi'nde son günlerde 300 dönüm bahçenin 4 buçuk milyon YTL'ye MENAS'ın satılması konuşuluyor.

Bu narenciye bahçesi ile birlikte şu ana kadar kaç bahçe ve tarla alınmıştır, ne kadar ödenmiştir, şimdi bunlar araştırılacak, o zaman paranın kaynağı da kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Burada kesinlikle art niyetli olmadan elbette bu MENAS'ın son dönemde yaptığı ihracatlardan ve şirketin resmi kazançları bu araziler alınmış olabilir! Bunlar araştırma sonrası nasılsa ortaya çıkacaktır.
Adana'da arazilerin hızla el değiştirmesi konusunda Adana Ticaret Odası Başkanı Şaban Baş'ın da uyarısı vardı geçen günlerde. Elbette bu bir ticaret. İnsanlar tarlalarını, bahçelerini, arabalarını, evlerini istedikleri gibi satar değiştirirler, buna kimsenin bir diyeceği yok ama son dönemde böyle yüklü arazi alımları ortaya çıkınca insan düşünmek zorunda kalıyor.

Normal vatandaşa sorulan nereden buldun sorusu umarım bu dev arsa arazileri alanlara da sorulur ve kamuoyu şimdi Adana'nın bereketli topraklarında filizlenen Yeni ağa MENAS'ı yakından tanır..."
Bu bereketli toprakların hikâyesi de çok bereketli baksanıza!.. Yaz yaz bitmiyor

FEHRiYE ERDAL YERiNE KRALiYET NİŞANI


Gelelim Akbank'ın neden işci çıkartmaya başladığına?

Sabancı gurubu ellerinde bulunan Akbank hisselerinin %50 sini Citi Bank'a satmışdı.

Gelen kriz sonrası CitiBank dünya genelinde 50.000 kişiyi işten çıkaracağını beyan etmişdi. İşten çıkarmalarının perde arkasında Citibank'ın merkez yönetiminin aldığı kararlar vardır...

Dolayısıyla, Sabancı gurubunun bundan böyle değil kafalarına göre banka içerisinde hareket etmeleri, Tuvalete dahi Citibank dan habersiz gidemezler...

Sevgili dostlar;

Davul zurna eşliğinde gelen krize rağmen iktidara yalakalık yapmak için binbir kılığa giren özel sektörün geldiği nokta bu haberle daha da belirginleşmiş oldu.

Biraz geçmişe dönelim ve Sabancı holding Y.Kurulu başkanı Güler Sabancı hanımefendinin iktidar ve ekonomi için neler dediklerini bir gözden geçirelim!

Devletini ve ulusunu düşünen bir avuç insan, ülke elden gidiyor diye feryat figan, canını dişini takmış mücadele verirken, bu onur,şeref,haysiyet fukarası sözde Türk vatandaşı hanımefendi, amcası rahmetli Özdemir Sabancının katillerine kuçak açan Belçika tarafından kendilerine takdim edilen Kraliyet nişanını utanmadan kabul etmediği yetmezmiş gibi "Bizim Belçika ile ortak çıkarlarımız var" deme küstahlığını da göstermeyi ihmal etmemişdir...

Sabancı Üniversitesi ise bu kaltağın sayesinde sözde bilim adamları tarafından adeta Atatürk ve Türk ulusuna ihanet eden alçakların yuvası haline getirilmesi "Kendi kanlarını dahi menfaatleri uğruna sattıkları için" bizler için sürpriz olmamışdır...

Güler hanımın, 22 Temmuz seçimleri arifesinde "Artık ekonomide 10 yıl önümüzü görüyoruz" martavalı okuduğu yetmezmiş gibi, gelen kriz sonrası kuzeni Sabancı Dinçer hanımefendi, insanların gözünün içine bakarak utanmadan "Krizi fırsata çevirirsek 5 yıl ileri, çeviremezsek 10 yıl geriye gideriz" deme küstahlığını göstermişdir...

 


Sonuç:
TÜRK MiLLETi TARiHiNDE AÇIK HESAP BIRAKMAMIŞTIRTasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.