ABD SURİYE'Yİ NASIL VURURUZMANLARIN TAHMININE GORE EN AZ 35 HEDEF VURULACAK

ABD’de yayınlanan Foreign Policy dergisi, uzman bilgilerine dayandırdığı haberinde, Suriye’de en az 35 hedefin vurulacağı tahmininde bulundu. Hedefler arasında askeri karargahlar, iletişim merkezleri, kimyasal silah kullanabilecek ordu birliklerinin konuşlandığı yerler, kimyasal silah taşıyabilir uçakların bulunduğu hava üsleri, istihbarat merkezleri ve cumhurbaşkanı sarayı gösterildi.

Pentagon, 50’ye yakın olduğu tahmin edilen kimyasal depolarını ise vurmayı planlamıyor, çünkü çevre kirliliğine yol açabilir.

Amerikan medyasının Pentagon’daki kaynaklara dayandırdığı haberlerine göre saldırı için deniz bazlı seyir füzeleri kullanılacak. Halihazırda Akdeniz’in doğusunda her biri en az 56 adet 1,6 bin kilometre menzilli Tomahawk füzesini taşıyan 4 füze destroyeri bulunuyor.
Pentagon, yeni bir Amerikan destroyerinin daha Akdeniz’e ulaştığını açıkladı.

Gemiler, Suriye sahil güvenliğinin gemisavar sistemlerinin etki alanına girmiyor, ancak Tomahawk’ların menzili, Amerikan gemilerine Suriye’deki tüm hedefleri vurma olanağını veriyor.

Operasyon başlarında yaklaşık 180 seyir füzesinin fırlatılabileceği tahmin ediliyor. Her bir füzenin maliyeti 1,4 milyon dolar.

Akdeniz’de ayrıca düzenli olarak, 12 seyir füzesine sahip Los Angeles sınıfı 1-2 nükleer denizaltı ve 154 Tomahawk füzesine sahip Ohio sınıfı 1-2 nükleer denizaltı bulunuyor.

Böylece ABD Deniz Kuvvetleri, Suriye’yi vurmak için şimdiden potansiyel olarak 446 ile 612 adet arasında seyir füzesine sahip.

Seyir füze saldırısının birkaç aşamada yapılması ihtimal dışı değil. Aşamalar arasında sonuç değerlendirilmesi yapılacak ve saldırıya devam konusu görüşülecek.

Washington Post gazetesi, saldırıların muhtemelen 24 veya 48 saat süreceğini ileri sürdü.

YUKARIDAKI YERLESIM PLANI SURIYE KIYILARINA YAKIN ABD VE INGILTERE NIN GÜÇLERİNİ GÖSTERMEKTEDİR PLANI PFD FORMATINDA MASA ÜSTÜNE İNDİRMEK İÇİN PLAN RESMİNİ TIKLAYIN

Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.