GÜÇLER DENGESİ DEĞİŞMEZABD DIŞİŞLERİ BAKANI JOHN KERRY


Avrupa gezisini gerçekleştiren ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin heyetinde yer alan bir diplomat, New York Times gazetesine açıklamalarda bulundu. Diplomat, Suriye’ye yönelik olası bir ABD askeri operasyonu sonrasında ‘güçler dengesinde önemli bir değişiklik gerçekleşmez' değerlendirmesinde bulundu.

Suriye muhalefetinin hissedilir bir üstünlük saglamayacagini ifade eden diplomat, "Rejim, insan eksikligini daha fazla hissedecek ancak kritik taarruz noktasina gelinmeyecek” dedi.
Bu arada ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Avrupa dışişleri bakanlarıyla görüşmeler yapmak üzere Litvanya‘nın başkenti Vilnius’a geldi.

Kerry, Washington’un Suriye’ye olası operasyonlarına Avrupa’dan daha fazla destek almak amacıyla görüşmeler gerçekleştirecek.

Birçok Avrupalı lider, 21 Ağustos’ta Şam yakınlarında kimyasal silah kullanılmasıyla ilgili olarak hazırlanan BM raporunun beklenmesi gerektiği görüşünde birleşiyor.

SURİYE ORDUSU,

ABD’nin saldırı hazırlıkları, Suriye ordusunun muhaliflere karşı başlattığı “Başkent Kalkanı” operasyonunu durduramadı. Suriye ordusu Şam yakınlarında doğu ve batı Guta bölgelerinde operasyona devam ediyor.

Lübnan’ın El Cumhuria gazetesi, Suriye askeri yönetiminin şehirden muhalifleri çıkarmayı başardığını bildirdi. Gazetede “Suriye askerleri çok iyi hazırlanmış muhaliflere karşı sıcak temasla mücadele yürüttü ve düşmana zarar verdi.” ifadesi yer aldı. Habere göre, son 48 saat içinde, Ürdün’de Amerikan ve Suudi Arabistanlı eğitmenler tarafından hazırlanan yüzlerce savaşçı öldürüldü.

SANA haber ajansı, güney yolunda yer alan önemli yerleşim merkezi Dayr Salman’ın da kurtarıldığını bildirdi.

Başkentin batısında Daraya, Muadamiya ve Ruheyba semtlerinde muhaliflerin kalelerine karadan ve havadan yapılan saldırılar devam ediyor.

Ordu, kuzeydoğuda yer alan ve Şam yakınlarında silahlı muhalefetin ana üssü olmaya devam eden Cubar’da muhalifleri bazı mevziilerden püskürtmeyi başardı. Komşu semtler Duma ve Zamalek’de yapılan operasyonlar da başarılı oldu.Casus Gazetesini Tıkla  

Tasarim & Grafik:İMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebiliriniz.
Her hakki MİLLETİMİZDE saklidir.