ABD'NİN İSLAM'A BALYOZ PLANI 

ABD’NİN 'İSLAM'A BALYOZ PLANI' DEŞİFRE OLDU

ABD'nin en etkin subay okulunda İslam'a karşı topyekün savaş dersinin okutulduğu ortaya çıktı. Bir yıl boyunca verilen derste hoca gerekirse Mekke ve Medine'nin Hiroşima gibi bombalanabileceğini anlattı. ABD yönetimi skandal müfredattan bir öğrencinin şikâyeti üzerine haberdar oldu.
Noah Shachtman ile Spencer Ackerman isimli gazetecilerin ele geçirdiği ders içeriğinde şoke edici ifadeler yer alıyor. Wired isimli dergide yayınlanan habere göre Amerikalı komutan 1,4 milyara ulaşan Müslümanlara dikkat çekerek, 'Amerika'yı İslamcı teröristlerden korumak' için Hiroşima'da olduğu gibi atom bombası kullanılarak topyekun savaşılabileceğini savunuyor.

ARAPLARI AÇ BIRAKALIM

Amerikan Savunma Bakanlığı, askerlere İslam düşmanlığını körükleyen derslerin verildiğini Nisan ayında ilk kez kabul etmiş fakat bunların müfredattan kaldırıldığını belirtmişti. Ancak Bakanlık derslerin içeriği hakkında bilgi vermemişti. Virginia eyaletinde bulunan Joint Forces Staff College adlı okulda Yarbay Matthew A. Dooley tarafından verilen derslerde Müslümanları 'dönüştürebilmek' için 4 aşamalı bir savaş planı öneriliyor. İslam'ı 'sapkın din' kategorisine almayı öneren Dooley, Suudi Arabistan'ı da 'aç bırakmak' gerektiğini savunuyor. Hızını alamayan Dooley, Hiroşima, Nagazaki'deki saldırıların Mekke ve Medine'de tekrarlanmasını istiyor.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Savaş dönemlerinde sivilleri koruyan uluslararası hukuk antlaşmasının artık geçerli olmadığını ileri süren Dooley, Müslümanların hepsini 'El Kaide gibi fanatik ve tehlikeli' olarak nitelendiriyor. Müslümanların doğasında şiddetin var olduğunu öne süren Yarbay Dooley, tüm Batı'nın İslam'a karşı savaşma fikrinin ise çok mümkün olmadığı görüşünde. Dooley, 'Batı dünyasını İslam ile topyekün savaş kararına ikna için yapabileceğimiz çok şey yok' diye sızlanıyor.

Skandalın ortaya çıkması üzerine ordu içerisinde kapsamlı soruşturma başlatıldığı belirtildi. Dooley'in dersleri iptal edilirken benzer derslerin başka askeri eğitim kurumlarında verilip verilmediği de araştırılıyor.

GÖREVİNİ HALA SÜRDÜRÜYOR

İslam'a karşı topyekûn savaş dersini veren Yarbay Matthew A. Dooley'in bazı İslam düşmanlarını da derslerine davet ederek propaganda yaptırdığı ortaya çıktı. Kıdemli subaylara yönelik söz konusu ders, seçmeli olarak bir yıl boyunca okutulmuş. Dersin içeriğinin ortaya çıkması ise bir öğrencinin şikâyeti üzerine gerçekleşmiş. Bu dersin nasıl onaylandığı ve müfredatın bir parçası haline geldiğini anlamak içinse ABD soruşturma başlattı. Bir yarbay ders öğretmenliğinden alındı fakat şimdilik görevde kalmaya devam ediyor. Wired dergisinde yer alan belgelere göre Dooley, Başkan Barack Obama'nın 2008 yılında adaylığı için 'Bin Ladin'in rüyasındaki aday' benzetmesini yapan Shireen Burki'yi de konferans vermek için davet etmiş. Konferans için yine İslam düşmanlığı ile isim yapmış Stephen Coughlin de çağırılmış.AK SOYGUN ALİ DİBO YU UNUTMA UNUTTURMA TIKLA

 Tasarim & Grafik: iMECE, TURKIYE
Bu siteyi en iyi IE4.0 ve uzeri browser, 1024x768 ekran genisligi ve yuksek renk modunda izleyebilirsiniz.
Her hakki TÜRK MİLLETİNDE saklidir.